Gıda Dağıtımı

Makul fiyatlarla ayırt besin değeri ve tat

Gıda Dağıtımı alanındaki faaliyetlerimiz, tüketicilerin gıda ve içecek taleplerini karşılamak üzere İstanbul ve Gaziantep şehirlerinde 2015 yılında başlamıştır. Bu bağlamda, “Evden Uzakta Olanlar için Ev Lezzetleri” sloganıyla MENA Gate Group’un bir şirketi olan Yaşam Gıda’yı kurduk ve faaliyetlerine başlattık.

Yaşam Gıda, kurulduğu günlerde öncelikle geleneksel peynir, yumurta ve süt gibi süt ürünleri ve diğer kahvalıtılık ürünler kategorisine odaklanmıştır.

Günümüze kadar, gıda dağıtımını yaptığımız ürünlere yeşil ve siyah zeytin, zeytinyağı, helva, konserve ürünler, içecekler, İtalyan espresso pod kahvesinin yanı sıra birçok yeni süt ürünü çeşitleri eklenmiştir.

Türkiye’nin tüm ana şehirlerine ulaşma hedefiyle başladığımız bu süreç, pazarımızın 2016’da Bursa ve Şanlıurfa’yı, 2017’de Mersin’i, 2018’de Kahramanmaraş’ı kapsayacak şekilde genişlemesiyle devam etmektedir.

Yaşam Gıda, periyodik olarak gıda pazarını sistematik bir şekilde inceleyip analiz ederek ürün çeşitliliğini güncellemekte, gereksinim durumunda tüketicilere yeni ürünler ve markalar sunmaktadır.

Bunların yanı sıra şirketimiz, gıda pazarındaki tedarikçiler ve üreticilerle karşılıklıklı yarar sağlayan uzun vadeli işbirliklerine her zaman açıktır.

Uzun vadeli işbirlikleri için markalarımız olan Reyhana, Taybah ve Lugano, Mena Gate Group bünyesindeki markalardır.

Süt ürünlerimiz ağırlıklı olarak Mena Gate Group’un ortaklığında Taybah firmamızın fabrikasıında üretilmektedir.

Ürünler çağın gerektirdiği yüksek ileri teknoloji ile uluslararası gıda güvenliği standartlarını karşılayarak geleneksel lezzet temelinde üretilir.

Gıda dağıtımında güçlü olmamızın sebeplerinin başında, kısa süre içinde inşa ettiğimiz ve sorunsuz şekilde çalışan geniş dağıtım ağımızdır.

Bugün, gıda dağıtımı ağımız Türkiye genelinde 2.000’den fazla küçük ve büyük bakkaliye ve 500’den fazla restoran ve kafetarya’ya hizmet vermektedir. Operasyonlar için 10’dan fazla tam donanımlı minibüs filomuz ve temsilcilerimiz, markalarımızın ve ürünlerimizin belirtilen şehirlerdeki noktalara ulaşmasını sağlıyor.

Yaşam Gıda’daki ana felsefemiz, yüksek kalite ve özgün lezzeti uygun fiyatlarla müşterilerimizin hizmetine sunarak beklentilerin de üzerine çıkmaktır.