parallax background
home_company_about1

MENA Gate Group, çeşitli yerel ve uluslararası markaları içeren özel yatırım portföyüne sahiptir.

Nasıl BaşladıkMena Gate Group, bir ticaret şirketi olarak Mart 2012’de İstanbul’da kuruldu. Kuruluşunun ilk aylarında, piyasayı keşfetmek ve elde edilebilecek fırsatları görmek için çeşitli ürünlerinin ithalat ve ihracat işlemlerini yapıyordu. İlk ticari faaliyeti, 2012 yılı sonlarında ambalaj markası olarak ONE PLUS’ı lanse etmesiyle ve kendi markası altında ambalaj ürünleri ithal etmesiyle başladı. Ambalaj sektöründeki büyümemiz esnasında gıda pazarındaki yetersizliği gözlemledik.

Bu gözlem, 2015 yılında kurulan, gıda dağıtımı ve ihracatıyla ilgilenen Vakıf Yaşam Gıda ile karlı bir yatırım fırsatına dönüşmüştür. Yaşam Gıda tarafından ticareti yapılan ürünler için istikrarlı kaynak ve güvenilir tedarikçi sağlamak amacıyla, 2016 yılı Ekim ayında Taybah Peynir Şirketi kuruldu. Aynı nedenlerden dolayı ve Yaşam Gıda’nın tüm ürünlerinin kalitesini garanti altına almak için Reyhana markası 2017 yılının Ağustos ayında kurularak zeytin, helva ve diğer birçok gıda ürünlerinin yanı sıra kahvaltılık ürünlerini de piyasaya sürdü.

Doğal taş ticaretindeki tecrübemiz, kaliteli mermer kaynaklarına erişebilme ve Orta Doğu pazarındaki hakimiyetimiz sayesinde 2016 yılının Şubat ayında mermer ticareti ve ihracatı ile ilgilenen bir firma kurma kararı aldık. Yaşam Gıda tarafından özel kahve markası olarak Türkiye ve Orta Doğu’da lanse edilen Lugano markası, iş ortaklarımızdan biri olduğunda tarihler 2019 yılının Mart ayını gösteriyordu.

Misyonumuz

Güven ve uzun vadeli stratejik ortaklık ortamında yatırım fırsatlarını değerlendirerek, yetenekli ekibimiz ve profesyonel şirketler arasında entegre bir sistem ile ticaret ve sanayi alanlarındaki en iyi yatırımı elde edecek bir sistem oluşturmak.

Vizyonumuz

Başarı isteyen ortaklarımız tarafından yatırım fırsatlarında ilk stratejik seçim olmak.

Amaç ve Hedeflerimiz

››Portföy şirketlerinin değerini arttırmak.

››Yatırımlarımızın büyümesi amacıyla uzun vadeli yatırım stratejileri uygulamak.

››Yatırım fırsatlarını değerlendirerek uzun vadeli ve başarılı projelere dönüştürmek.

››Birbiriyle entegre yönetim birimlerinin yeni çalışma etiği, profesyonel bütünlük, gizlilik ve şeffaflık standartlarını belirlemek.